következzen a következő hét az én nagyjábóli szabadfordításomban:
#8 CLEAR ALL BENCH/TABLE SURFACES IN YOUR BEDROOM
Start from the beginning, make it blank, only put back the essentials or things that you enjoy
and make you happy.
Takarítsál el, szedjél le mindent az összes felületről a hálódban, majd tedd vissza csak azt ami szükséges vagy örömet okoz.
#9 CHECK YOUR BANK DEBITS AND IDENTIFY WHAT YOU NO LONGER NEED
People forget to do this so often! There may be a subscription service running, or an old
membership you didn’t notice you had, clean up those direct debits!
Ellenőrizd le a bankszámláidat, és nézz utána nincs-e felesleges direct debited, ha tudnám ezt magyarul hogy hívják, közvetlen terhelés, fizetési megbízás? gyakorlatilag azok a fizetnivalók, amiket havonta/renszeresen vonnak le tőled altalában különféle szolgáltatásokra, mint a telefonszámla, biztosítások, spotify/netflix előfizetés, amire már nincs szükség vagy nem is használod. Szabadulj meg tőlük!
#10 GET RID OF THE UNHEALTHY FOOD FROM YOUR CUPBOARDS
This is a great first step to removing the clutter from your pantry, plus there will be the added
health benefit that comes with reducing the amount of junk food you own. If the food is still
edible and in date please consider donating it or giving it to someone before you decide to
throw it out.
Szabadítsd meg a konyhaszekrényedet az egészségtelen kajától.
#11 SET 1 GOAL IN EACH CATEGORY: FINANCE, HAPPINESS, HEALTH,
KNOWLEDGE
These categories work cohesively and can help improve many other aspects of your life too.
Tűzz ki egy-egy célt a következő kategóriákban: pénzügyek, boldogság, egészség, tudomány.
#12 WRITE DOWN 5 THINGS YOU ARE GRATEFUL FOR
A good habit to get into is noticing the positive things in your life, it’s very easy to get caught
up on the negatives.
Sorolj fel (írd is le) öt dolgot, amiért hálás vagy.
#13 TAKE ALL HANGING ITEMS OFF WALLS AND ONLY HANG UP THE
ESSENTIALS
Similar to day #8, start from scratch and go from there.
A feladat ugyanaz, mint a nyolcadik napon, csak most a falfelületekkel kell dolgozni.
#14 UNSUBSCRIBE FROM EMAIL MARKETING
Removing email marketing from retail and food services will help curb that temptation to spend
and bring impulse purchases into your home
Iratkozz le a marketing e-mailekről.
Akkor tessék nekiesni, én majd updatelek a hétvégén.
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: listázás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: listázás. Összes bejegyzés megjelenítése
2017. január 30., hétfő
2017. január 27., péntek
#60daystominimal - Az 1. hét
Én szerencsés vagyok, a múlt héten kezdtem, és azt leszámítva, hogy a takonykór megint meglátogatott, volt egy hét szabadságom, így a legnagyobb kihívást a ruhák lomtalanítását is véghez tudtam vinni. Ne zavarjon senkit különösebben a napi lebontás, nyilván nem mindig lesz idő mindent az adott napon véghezvinni, én a következő hét pontot a mai egy darab szabadnapomon oldom meg, ráadásul vannak közte ilyen kis csip-csupnyi időt igénybe vevő feladatok is, szóval ne tessék nekem itt stresszelni.
Haladjunk pontok szerint:
#1 Definiáld, vagy ne, vagy már rég megvan, vagy találd most ki dolgozd ki, ha nem megy, akkor tedd azt, amit én határozd meg azt milyen ne legyen semmiképpen, így mindjárt közelebb vagy egy tervhez.
#2 Röpdolgozat, pár percet vesz igénybe csak, tulajdonképpen itt kicsit meglepődtem, mert úgy gondoltam, hogy 20-ba semmi sem fog beleférni, aztán 15-nél tanácstalanul bámultam magam elé hogy még akkor mit. Én nem soroltam ide alsóneműt (mondjuk vicces is lett volna a :piros bugyi, kockás bugyi, fekete bugyi, pöttyös bugyi és más fancy társai), alvóscuccot, és játszósruhát, vagyis otthoni viseletet sem, azt külön lapra hagytam.
#3 Válassz, vagy nem ahogy jólesik. Én hozott anyagból dolgoztam, nagy változások ezek után sem lesznek az öltözködésemben.
#4 Na, ez az igazi kihívás, még úgy is, hogy viszonylag nincs is sok göncöm. Mivel most költöztem, én azzal kezdtem, hogy mindent szépen átmostam. Vagyis, ami nem ment rögtön kukába.
Itt álljunk meg egy szóra, az, hogy ki mit csinál a felesleges dolgaival, nyilván magánügy, de több módja is van annak, hogyan szabaduljunk meg tőlük.
Az értékesebb, jó állapotban lévő darabokat például el lehet adni, azt hiszem otthon erre van a vatera, meg a jófogás, amúgy meg mehet az ebay-re.
El is lehet őket ajándékozni, ahol nagy a család, baráti kör, kérdezzetek körbe, vagy lehet a barinőkkel csere-bere délutánt tartani (csak ne menjetek haza több gönccel, mint amivel érkeztetek). Nekem a ruhák nagy része adományozás útján hagyta el a szekrényt 300 méteres körzetben 4 konténer is van, ahol használt ruhaneműt és egyebet lehet hagyni a rászorulóknak.
Végül pedig ott a kuka, mert mindenkinél akadnak kedvenc cuccok, amik szegények már lyukasra vannak hordva, de még mindig nem tudtunk megszabadulni tőlük. Tegyük meg most, köszönjük meg szépen nekik, hogy jól szolgáltak.
Szóval, ment a kukába minden, ami kedvenc, de agyonhordott, megkurtítottam a játszósruha állományt is jelentősen, mert nekem ide mentek mindig a kedvenc, még nem agyonhordott, de már nem reprezentatív kényelmes cuccaim, (ismerős valakinek az a jó lesz még a kertbe mondás?) de kérdem én ha állandóan dolgozom, mikor lesz időm mindet hordani? Alvóscucc. Azt nem sokan látják alapon itt is volt egy-két veterán darab, ment is a kukába.
Alsóneműből már csak jó minőséget veszek, a szomorúbb darabok mentek az örök bugyifelhőbe.
A többinél nagyon egyszerű elvet követtem, a kérdés volt, hogy hanyszor hordtam mióta megvettem?Ugyanis voltak itt bizony cseles vákumtáskák, amik nem voltak felbontva már jó ideje, és ugye akkor minek? Valamint rámentem még a kényelem szempontra, arra, hogy mennyire érzem jól magam az adott göncben. Volt olyan jeggingsem, amit nagyon tudnék szeretni, de állandóan lecsúszkál a seggemről, hát így aztán semmi örömöm benne, menjen oda, ahol szükség van rá.
Nem kell ám egyébként mindentől rögtön megszabadulni, fogjatok egy dobozt, táskát, nevezzetek ki egy fiókot és rakjátok oda azokat a dolgokat amiknél nem vagytok biztosak, hogy megtartjátok-e őket, ez nem verseny, nincs kötelező jellege, nem kell véresen komolyan venni.
#5 A fenti műveletet pedig meg kell ismételni a cipőinkkel. Nekem 4 pár cipőm van összesen, ebből egy papucs, egy pedig munkáscipő, így ez lett a kedvenc pontom, mert beszereztem 2 új párat, hogy legyen mit egyáltalán hordanom.
#6 Ez volt a szívfájdítós pont, ugyanis vannak szerencsések, akiknek van két pár fülbevalójuk, meg egy aranyláncuk így ezzel nem kell játszani, nem úgy én, aki szarkába oltott királylány attitűddel rendelkezik, és mindig kell vennem valamit ami csillogós, meg villogós, meg izé...vagy rózsaszín. Az utóbbi időben egyébként már sikeresen megterápiáztam magam, nagyon kevés új darab jött velem haza, és most a feleslegesektől meg is váltam. Nem volt könnyű.
#7 Na itt járjunk el úgy, ahogy az egyes és a hármas pontban :)
Meg is vagyunk az első héttel.
Hogy mi a tapasztalat egy hét után? Teljesen hálás vagyok ezért a programért, ha az egészet most abbahagynám, akkor is csak nyertem vele. A szekrényem átlátható, nincsenek felesleges cuccok, amiket jobbról balra aztán majd vissza kellene rakosgatnom, Van üres fiókom!!! Ami felfoghatatlan, és közben már tervezem, hogy a többi holmimmal hogyan fogok eljárni, ugyanis már a masodik hetet csinálom, majd hozom ezt is ide nemsokára.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)